Akcje czytelnicze · Recenzje · Współpraca

Pan Taro w Krainie Śpiacych Talentów – Jolanta i Małgorzata Berezowskie

Lubimy się przechwalać swoimi umiejętnościami. Chcemy być docenieni, ale czy każdy ma talent? Tylko trzeba go odkryć czy zdobyć ciężką pracą? Odpowiedzi na te pytania znajdziecie w najnowszej książce Jolanty i Małgorzaty Berezowskich „Pan Taro w Krainie Śpiących Talentów”.

Jest to piękna baśń, historia dzieje się w odległej Japonii, gdzie kwiaty wiśni pięknie pachną i ozdabiają krajobraz. Poznajemy tam nauczyciela muzyki, tytułowego Pana Taro. Mężczyznę można nazwać oazą spokoju i cierpliwości, codziennie dziękującemu światu, że go otacza.

Pewnego dnia do jego drzwi zawitał pewnie chłopiec o imieniu Kaito i pragnie, by pan Taro nauczył go grać na skrzypcach. Początkowe próby gry są nieudane, chłopiec z lekcji na lekcje staje się smutniejszy, bo nie potrafi pięknie grać.

Nauczyciel muzyki postanawia poradzić się innych mistrzów muzycznych, w jaki sposób ma odnaleźć talent chłopca. Postanawia wyruszyć w podróż, do mistrza Yoshi i Shiro. Po wizycie u nich trafia jeszcze w jedno niezwykłe miejsce, do Krainy Śpiących Talentów. Gdzie czekają na niego największe wyzwania, a nawet poświęcenie siebie na rzecz przyjaźni i odszukania talentu chłopca.

Książka mówi o przyjaźni, oddaniu i zaangażowaniu nauczyciela w pomoc uczniowi. O tym, że talent nie wystarczy tylko odnaleźć, ale trzeba o niego dbać i go szlifować. Jest to też dobra nauka dla rodziców, aby nie szukali na siłę talentów w sowich dzieciach tylko wsłuchali się w ich potrzeby.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s