Akcje czytelnicze · Recenzje · Współpraca

Ocieplenie klimatu. Na czym polegają zmiany klimatyczne na Ziemi? – Kristina Scharmacher-Schreiber, Stephanie Marian

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Ocieplenie klimatu już nie powinno dziwić. Tak, stało się naszą codziennością.

Zmiany odczuwamy wszyscy, upalne lato, i brak śniegu zimą. Ja jeszcze pamiętam mroźne zimy, ale mój niespełna 3 letni syn śniegu jeszcze nie widział i chyba nie zobaczy. Przyznaję, że tęsknię za tym momentem, kiedy biały puch skrzypi pod stopami i oświetla drogę, jak błyszczy, sama nie mogę uwierzyć w to co piszę, ale to prawda.

Do tego coraz częstsze gradobicia, susze, powodzie czy pożary, tego doświadczamy każdego roku. Klimat zmienia się w zastraszającym tempie, ale przyszłość naszej planety zależy od nas. Tak, wiem, brzmi górnolotnie, dla innych banalnie lub wręcz naciąganie. Wielkie słowa, ale tak jest. Nie cofniemy zagłady, ale spróbujmy ją opóźnić.

Nawet mały krok pomoże.

Nowość od wydawnictwa Babaryba „Ocieplenie klimatu” wyjaśni młodym czytelnikom na czym polegają zmiany klimatyczne na Ziemi. To dopełnienie dwóch równie świetnych książek od nich „Plastik fantastik? I „Śmieci”.

Do tego dowiedzą się czym jest klimat, co to strefy klimatycznie i gdzie poszczególne występują. Czym jest efekt cieplarniany i jak bardzo fabryki i elektrownie są odpowiedzialne za emisję niemal połowy gazów cieplarnianych.

Zapewne nie zdajecie sobie sprawy, a może się mylę, jak długą podróż odbywa para spodni nim znajdzie się w naszej szafie, a później i tak wyląduje na śmietniku. Dlatego tak ważne jest dawanie drugiego życia przedmiotom, naprawianie ich czy oddanie innym.

Ale bez obaw, w tej książce nie tylko informują czy może kogoś straszą, prezentują dobre pomysły dzięki, którym ograniczymy emisję gazów cieplarnianych.

Do sklepu zabierajmy własne pojemniki i torby, kupujmy regionalne produkty u lokalnych sprzedawców. Segregujmy, naprawiajmy lub przerabiajmy zepsute przedmioty i ubrania. Pomóżmy owadom, a w szczególności pszczołom, aby miały wystarczającą ilość bezpiecznej przestrzeni do życia. I tu ukłon dla Magdy i jej ekipy @ranczo.od.nowa Wasze lekcje pszczelarstwa to sztos.

Pamiętajmy, że mamy tylko jedną Ziemię i jej zdrowie i nasza przyszłość zależą od każdego z nas.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s