Akcje czytelnicze · Recenzje · Współpraca

Siedem łóżek malutkiej popielicy. Idealna chwila – Susanna Isern, Marco Soma

Mówią nie oceniaj po okładce, ale jak tu nie zareagować na sztukę. Twarda oprawa, przepiękne kojące barwy. I rysunki w stylu vintage, które pokochałam od pierwszego wejrzenia.

„Siedem łóżek malutkiej popielicy” jak na nią patrzę, to robi mi się cieplutko na sercu. Ta książka podkreśla jak ważne jest mówienie na głos i komunikacja innym co się z nami dzieje. Gdy nam źle lub czegoś się boimy, by nie obawiać się oceny.

Główną bohaterką jest malutka popielica, która boi się sama spać, ale ukrywa to przed innymi mieszkańcami Zielonego Lasu. Co noc zakrada się do ich domów, by móc odpocząć w spokoju, bez strachu. Ale nie wszyscy od razu wiedzą o co chodzi, byli zmęczeni ciągłym znajdywaniem jej śpiącej w przeróżnych miejscach swoich domów i nie zgodziły się na dalsze nocowanie. Zasmucona i zdesperowana popielica postanowiła pójść spać do Wilka, a jak wiemy, to zwierze nie należy do najsympatyczniejszych w bajkach. Na szczęście Sowa, ratuje sytuacje, mówi innym zwierzętom jaki problem miała Popielica i ratują ją z niebezpieczeństwa.

Ta cudowna opowieść uczy dzieci, ale i rodziców, jak ważna jest komunikacja i uświadomienie sobie, że nikt się sam nie do,myśli co czujemy czy czego się boimy, póki nie powiemy tego głośno i wspólnie znajdziemy rozwiązanie problemu.

Druga historia, równie piękna jak poprzednia, tego samego duetu Susanna Isern i Marco Soma, „Idealna chwila”. I to pytanie, dokąd pędzi wiewiórka? Przez całą opowieść próbujemy odpowiedzieć na to pytanie. Wiewiórka dostaje list, po przeczytaniu go, pędzi jak szalona, gdzieś…. ale ciągle ktoś ją zatrzymuje i prosi o pomoc. Każdy „kradnie” jej kilka cennych chwil, a ona, jako uczynne zwierzątko pomaga im. Tylko czy się nie spóźni, czy zdąży? Na to pytanie musicie odpowiedzieć sobie sami po przeczytaniu najlepiej obu książek od wydawnictwa Tako. Uczą, że życzliwość popłaca, a te malutkie ziarenka naszej pomocy, później wzejdą i dadzą duże plony.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s